Grupa Société Générale

Société Générale jest jedną z największych europejskich grup świadczących usługi finansowe. Grupa łączy stabilność finansową ze strategią zrównoważonego wzrostu w oparciu o zróżnicowany model bankowości uniwersalnej. Chce być wzorcem w zakresie bankowości opartej na relacjach, uznawanym na rynkach, bliskim klientom, wybieranym za jakość i zaangażowanie swoich zespołów.

Société Générale odgrywa istotną rolę w gospodarce od 150 lat. Ponad 148 tys. pracowników w 76 krajach na co dzień obsługuje ponad 32 miliony klientów na całym świecie. Zespoły Société Générale oferują doradztwo oraz usługi klientom indywidualnym, korporacyjnym i instytucjonalnym w trzech głównych obszarach biznesowych:

  • Bankowość detaliczna we Francji – za pośrednictwem sieci placówek Société Générale, Crédit du Nord oraz Boursorama, oferujących kompleksowy zakres wielokanałowych usług finansowych wiodących prym w dziedzinie innowacji cyfrowej,
  • Międzynarodowa bankowość detaliczna, usługi finansowe i ubezpieczenia na rynkach rozwijających się oraz w czołowych branżach specjalistycznych,
  • Bankowość korporacyjna i inwestycyjna, bankowość prywatna, zarządzanie aktywami oraz usługi w zakresie papierów wartościowych oparte na uznanej wiedzy eksperckiej, międzynarodowych rankingach oraz zintegrowanych rozwiązaniach.

 

Société Générale w Polsce to także:

  • SG Corporate & Investment Banking (bankowość inwestycyjna, finansowanie i rynki kapitałowe),
  • SG Equipment Leasing Polska (leasing środków trwałych dla dużych i średnich przedsiębiorstw),
  • ALD Automotive Polska Sp. z o.o. (wynajem długoterminowy i zarządzanie flotami samochodowymi).